Czy jesteś kimś, kto codziennie zmaga się z astmą?

W poniższym artykule znajdziesz wiele różnych wskazówek, które mogą pomóc w radzeniu sobie z astmą. Powinieneś unikać prac, w których możesz być narażony na opary i chemikalia, szczególnie jeśli myślisz o pracy w fabryce. Świetnym pomysłem, aby pomóc dziecku z astmą, jest upewnienie się, że nigdy nie pali się wokół niego. Bierne palenie jest przyczyną astmy. Upewnij się również, że Twojego dziecka nie ma w pobliżu osób, które zdecydują się palić. Jeśli cierpisz na astmę, staraj się unikać środków czyszczących. Wiele środków czyszczących zawiera pewne chemikalia, które zawarte w tych produktach mogą wywołać atak astmy lub pogorszyć inne objawy. Jeśli lubisz sprzątać, powinieneś być bezpieczniejszy, ponieważ prawdopodobieństwo wystąpienia astmy jest mniejsze.

Unikaj rzeczy, które mogą wywołać astmę. Dla niektórych może to być pyłek lub inne czynniki wywołujące alergię. Inni mają ataki astmy, które są wywoływane przez aktywność fizyczną. Spróbuj dowiedzieć się, kiedy zaczęła się astma, abyś mógł jej uniknąć.

Jeśli cierpisz na atak astmy, który jest umiarkowany lub łagodny, wyciskaj powietrze z płuc, aż będą puste. Oddychaj szybko i szybko. Chcesz wypchnąć całe powietrze. Wdychaj przez trzy szybkie oddechy, a następnie głębszy, a następnie ponownie wypuść powietrze. Zmusi cię to do zwrócenia szczególnej uwagi na swoje oddechy. Pomoże to również uzyskać powietrze z płuc, aby więcej mogło wejść. Możesz generować plwocinę lub kaszel, ale to w porządku, ale to tylko znak, że twój oddech wraca do normy.

Dym papierosowy i astma gorzej. Unikać wdychania oparów dymu lub innych oparów chemicznych. Może to spowodować atak astmy, którego nie można zatrzymać. Jeśli ludzie palą w pobliżu, szybko wydostań się z tego obszaru.

Ważne jest, abyś mógł sobie pozwolić na leki na astmę, a pracownik socjalny może znaleźć dla ciebie szpital lub klinikę, która oferuje leki po znacznie niższej cenie.

Upewnij się, że ty i twoja rodzina otrzymujesz coroczne szczepienia przeciw grypie. Podejmij właściwe kroki, aby powstrzymać się od zachorowania, i zacznij myć ręce i szczepienia, które ochronią Cię przed poważnym zachorowaniem.

Uważa się, że te witaminy pomagają lepiej poprawić funkcjonowanie płuc i utrzymują objawy astmy pod kontrolą.

Możesz znaleźć witaminy z pożywienia lub suplementu. Witaminy te mogą również wzmocnić układ odpornościowy i pomóc w zapobieganiu wyzwalaczom astmy.

Możesz kupić osuszacz do użytku w domu, jeśli cierpisz na astmę. Obniżenie poziomu wilgoci w twoim domu może zmniejszyć liczbę roztoczy kurzu i pomóc w poprawie astmy. Osuszacze zmniejszają ataki w twoim domu suchym, czyniąc powietrze czystszym i bardziej suchym.

Używanie czterech lub więcej niż 4 różnych rodzajów środków czyszczących w domu może przyczynić się do ataków astmy. Spróbuj użyć organicznych środków czyszczących, które nie są szkodliwe dla osób cierpiących na astmę.

Jeśli cierpisz na astmę, staraj się unikać palaczy, nawet jeśli sam nie jesteś palaczem. Kiedy wdychasz dym tytoniowy, szczególnie w bliskich pomieszczeniach, twoje płuca również nie mogą funkcjonować, co znacznie zwiększa prawdopodobieństwo ataku astmy.

Ważne jest, aby znać właściwy sposób stosowania leków na astmę, zwłaszcza tych stosowanych w sytuacjach ratunkowych. Leczenie astmy jest zasadniczo dwuetapowe: codzienne leczenie astmy i dodatkowe leki ratunkowe uzupełnione lekami ratowniczymi, takimi jak inhalatory. Ponieważ astma może być problemem na całe życie, należy ją leczyć ostrożnie, przyjmując codziennie leki podtrzymujące i odpowiedzialnie stosując leki ratunkowe.

Jeśli lecisz z lekami na astmę, zabierz ze sobą pisemne recepty od lekarza, może być pomocne uzyskanie listu od lekarza wyjaśniającego ich stosowanie. Posiadanie pisemnej dokumentacji potwierdzającej ten niezbędny medycznie element wyeliminuje wszelkie problemy podczas łatwiejszej kontroli bezpieczeństwa.

Osoby cierpiące na astmę powinny minimalizować kontakt ze zwierzętami, w tym ze zwierzętami domowymi.

Osoby cierpiące na astmę powinny przebywać w pomieszczeniu tak często, jak to możliwe, gdy wzrasta liczba pyłków powietrza. Chociaż astma i alergie są odrębnymi chorobami, u osób cierpiących na astmę często występują te same rodzaje czynników drażniących, które powodują problemy dla alergików.

Jeśli masz alergię i astmę, upewnij się, że jest ona dokładnie czyszczona tak często, jak to konieczne.

Jeśli przeczytasz ten artykuł, nauczysz się, jak lepiej kontrolować astmę. Ale wiedza na temat wskazówek to tylko połowa sukcesu. Nadal musisz je zastosować. Jeśli zignorujesz znaki ostrzegawcze i zaniedbujesz czujną opiekę nad astmą, objawy astmy powrócą mocniejsze niż kiedykolwiek. Postępując zgodnie ze wskazówkami zawartymi w tym artykule, będziesz w stanie lepiej radzić sobie z astmą.

By marcin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *