Wytrysk opóźniony jest zjawiskiem dosyć rzadko spotykanym, aczkolwiek potrafi być prawdziwą zmorą mężczyzn, których dotknął. Jest to także spory problem dla kobiety, która często obwinia się za dolegliwość partnera. Przyczyny opóźnionego wytrysku często leżą w męskiej psychice. Pierwszym krokiem do wyzbycia się tej przypadłości jest znalezienie jej przyczyny.

Czym jest opóźniony wytrysk?

Trudno jest określić jasno, kiedy wytrysk można uznać za opóźniony. Jednakże najczęściej uważa się, iż o takim zjawisku można mówić, jeśli wytrysk i orgazm, nie nastąpił do godziny po rozpoczęciu zbliżenia z partnerką. Oczywiście niebrane są pod uwagę sytuację, kiedy mężczyzna celowo wydłuża moment ejakulacji. Jest to również normalny stan, jeśli mężczyzna nie może uzyskać orgazmu, kiedy doszło już do wielu stosunków w krótkim czasie, czy jest bardzo przemęczony, czy zestresowany. Aby móc zdiagnozować problem opóźnionego wytrysku, nie może być on jednorazowy, a musi się powtarzać. Przypadłość ta najczęściej dotyka mężczyzn dojrzałych, zazwyczaj w wieku 50-60 lat.

Jakie są przyczyny opóźnionego wytrysku?

Istnieje wiele przyczyn tego zaburzenia, a wśród nich można wymienić te somatyczne, jak i psychiczne.

Do przyczyn medycznych tej przypadłości zalicza się:

 • stwardnienie rozsiane
 • pewne choroby nowotworowe
 • cukrzyca
 • nadmierne spożywanie alkoholu przez dłuższy czas
 • choroby układu krążenia (niewydolność serca, niedokrwistość)
 • stulejka
 • choroba Parkinsona
 • oddziaływanie przyjmowanych leków (antyarytmiczne, psychotropowe)
 • choroby układu moczowo-płciowego

 

Do przyczyn psychogennych opóźnionego wytrysku zalicza się:

 • niskie poczucie wartości, blokada seksualne, strach i obawy przed niepowodzeniem, zbytnie skupienie na usatysfakcjonowaniu partnerki
 • długotrwały stres i napięcie
 • kłopoty w związku, kłótnie z partnerką
 • zbyt częsta masturbacja i brak innych doświadczeń seksualnych

Jak leczy się zjawisko opóźnionego wytrysku?

Nie ma dostępnych leków na opóźnienie wytrysku. Sposób leczenia tego zaburzenia zależy przede wszystkim od jego przyczyny i skali problemu. Jeżeli zaburzenie wynika z czynników medycznych, wówczas należy ograniczyć się czy też wyeliminować przyczynę problemu. Może to być na przykład podjęcie się leczenia choroby układu krążenia. W sytuacji, gdy za to zjawisko odpowiadają leki, pomoże wówczas ich zmiana czy wprowadzenie innego sposobu dawkowania. Takie zmiany może zalecić tylko i wyłącznie lekarz. W sytuacji, gdy opóźniony wytrysk jest wynikiem chorób układy moczowego, wtedy przyda się pomoc urologa. Ponadto przypadłość ta jest często związana z nadużywaniem alkoholu.

Długotrwałe spożywanie alkoholu prowadzi często do zaburzeń neurologicznych, które nie pozwalają bądź znacznie utrudniają osiągnięcie orgazmu. Ponadto doprowadzają do obniżenia poziomu libido, a więc zmniejsza się intensywność odczuwanych podczas stosunku bodźców. Alkohol także przyczynia się w sposób bezpośredni do opóźnienia wytrysku. Z tego względu, jeśli zależy nam na osiągnięciu satysfakcji seksualnej, nie powinniśmy po niego sięgać przed stosunkiem płciowym. W przypadku jego nadużywania należy udać się na terapię uzależnień, pomoże również konsultacja z psychologiem. Najważniejsze jest wówczas wyzbycie się swojego szkodliwego nałogu. Jeśli problem wynika z czynników psychogennych, wtedy pomocna okaże się psychoterapia czy rozmowa z psychologiem bądź seksuologiem. Niekiedy konieczna może okazać się wizyta u specjalisty wraz z partnerką. Wiele zależy od źródła i skali problemu.

Jak opóźniony wytrysk wpływa na relację w związku?

Opóźniony wytrysk jest dosyć rzadko występującym zaburzeniem seksualnym https://www.aptekakamagra.pl, aczkolwiek jego skutki mogą być dosyć uciążliwe. Problem ten prowadzi przede wszystkim do wielu nieporozumień oraz kłótni z partnerką. Mężczyzna zmagający się z tym zjawiskiem nie zawsze zdaje sobie sprawę ze swojego kłopotu. Dopiero partnerka czasem uświadamia swojemu mężczyźnie wagę problemu. Czasem zdarza się, iż mężczyźni bagatelizują problem opóźnionego wytrysku czy ukrywają go przed swoją kobietą.

By marcin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *