Z suplementacją kojarzy się głównie okres jesienno-zimowy. Interpretacja wyników krwi online przydatna niezależnie od pory roku. O dostarczanie brakujących witamin i minerałów warto zadbać także latem, kiedy to organizm narażony jest na szereg niesprzyjających czynników. Co warto suplementować latem?

Latem zadbaj o stan swojej skóry i włosów

W letnich miesiącach skóra narażona jest na działanie coraz silniejszego promieniowania UV. Piękna opalenizna ma swoją cenę, lecz zmniejszyć ją pozwala skuteczna suplementacja.

Antyoksydanty powstrzymują szkodliwe działanie wolnych rodników uwalnianych przez promieniowanie słoneczne. Najskuteczniejsze antyoksydanty to witamina A, C i E. Uzupełniając ich braki, skóra staje się bardziej odporna na działanie słońca i towarzyszące mu oparzenia. Minimalizuje ryzyko powstawania infekcji i przebarwień, a także chroni przed rakiem skóry. Zwane witaminami młodości skutecznie opóźniają proces fotostarzenia skóry. Interpretacja morfologii online podpowie Ci, czego potrzebuje Twoja skóra i włosy.

Poza antyoksydantami nieocenioną rolę dla skóry pełni tran. Wzmocniona przez niego skóra skuteczniej zatrzymuje wodę, dzięki czemu minimalizuje odwodnienie organizmu. Z kolei koenzym Q10 mobilizuje komórki skóry do samoregeneracji.

Promieniowanie słoneczne, wiatr i słona woda stwarzają zagrożenie dla włosów. Przyjmując cynk i selen dostarczysz im niezbędnych aminokwasów i wpłyniesz na tworzenie keratyny.

Czego szczególnie potrzebujesz latem?

Sama obecność większej ilości słońca nie oznacza, że można zapomnieć o przyjmowaniu witaminy D3. Chyba że codziennie wystawiasz swoje ciało na ekspozycję słoneczną przez minimum 10 minut. W przeciwnym wypadku nie rezygnuj z suplementacji witaminą D3!

Letnie wyjazdy często wiążą się z nową florą bakteryjną. Odczuwają to szczególnie jelita i żołądek. Aby zabezpieczyć się przed nieprzyjemnymi skutkami zaburzeń przewodu pokarmowego, stosuj probiotyki. Ochronią żołądek i podniosą jego tolerancje na nową florę bakteryjną.

Latem szybciej tracimy wodę. Aktywność fizyczna, opalanie, pot. Aby zachować odpowiednią równowagę wodną, przyjmuj duże ilości wody, ale także dostarczaj elektrolitów. Magnez, sód, potas i wapń uchronią przed odwodnieniem, a także pozytywnie wpłyną na układ nerwowy. Konsultacje wyników badań online przed podróżą pozwolą zadbać o komfortowe korzystanie z odpoczynku.

Większa aktywność fizyczna latem to obciążenie dla stawów. Dlatego zadbaj o ich stan, wybierając preparaty z glukozaminą, chondroityną i żelatyną.

Sprawdź, czy Twój organizm jest gotowy na lato!

Udane lato to te, podczas którego czujesz się rewelacyjnie! Możesz zadbać o swoje samopoczucie już teraz. Badania i odpowiednia profilaktyka jest ważna o każdej porze roku. Umiejętna interpretacja wyników badań online skutecznie powie Ci, czego potrzebuje Twój organizm. Konsultacja wyników online dostarczy podstawy, na których zbudujesz swoje wymarzone wakacje!

By marcin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *