Kiedy się starzejesz, najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest mądrze spędzić czas, wykonując wartościowe czynności. Porady zawarte w tym artykule pomogą ci zadbać o siebie w swoim wieku.To wydaje się głupie, ale to prawda. Z czasem przestaniesz to robić. Możesz zwariować, martwiąc się o swoje ciśnienie krwi 150/90 i fakt, że ostatnio zyskałeś 20 funtów. Nadal będziesz potrzebować niektórych liczb, więc przestań się o nich martwić. Prowadzone badania dotyczące korzyści przeciwstarzeniowych diet ograniczonych kaloriami są obiecujące i trwają. Resweratrol znajduje się w orzechach. Resweratrol znajduje się w niektórych suplementach i japońskich korzeniach rdestu. Innym źródłem Reservatrolu są korzenie południowoamerykańskiego krzewu Senna quinquangulata.

Zawsze ucz się nowych rzeczy.

Niezależnie od tego, czy chodzi o kurs w lokalnej szkole na temat komputerów, czy też o prostą krzyżówkę, pozostań w grze umysłowej i utrzymuj młody umysł. Konieczne jest ciągłe uczenie się przez życie. Upewnij się, że otrzymujesz odpowiednią ilość snu w twoim wieku. Spanie od 7 do 9 godzin każdej nocy jest najlepszym sposobem na utrzymanie zdrowej równowagi hormonalnej. Niewystarczająca ilość snu spowoduje, że będziesz drażliwy i podatny na depresję. Pewna utrata wzroku jest naturalna i nieunikniona, ale pamiętaj, aby regularnie odwiedzać lekarza w celu zbadania oczu w celu wykrycia poważniejszych chorób związanych z okiem, aby utrzymać oczy w najlepszym stanie. Zbyt długie przebywanie w płonącym słońcu lub mróz może spowodować uszkodzenie skóry. Może to prowadzić nie tylko do poważnych chorób, takich jak rak skóry, a także do przedwczesnego starzenia się. Spożywanie nadmiernych ilości cukru skraca długość życia. Cukier jest składnikiem, który może skrócić twoje życie i przyspieszyć proces starzenia się. Badania wykazały, że cukier może skrócić życie wszystkich zwierząt. Zdrowe odżywianie pomoże ci zachować dobrą kondycję fizyczną i psychiczną, a także odpowiednio naładować ciało, aby przejść przez cały dzień.

Jednym prostym sposobem zapobiegania chorobom serca jest spożywanie większej ilości ryb. Cholesterol w czerwonym mięsie ostatecznie zatka naczynia i tętnice. Ryba jest pełna zdrowych tłuszczów, które, jak się uważa, spowalniają zatykanie i pomagają żyć długo, w przeciwieństwie do mięsa.

Normalne jest, że ludzie przybierają na wadze wraz z wiekiem. Zdrowe jedzenie i rozsądne ćwiczenia to jedyne dwie rzeczy, które musisz zrobić, aby utrzymać idealną wagę.

Jeśli palisz, rób wszystko, co możesz, aby zatrzymać się tak szybko, jak to możliwe, aby wyglądać jak najlepiej. Palenie niszczy skórę, rozrzedzając usta i przyspieszając powstawanie zmarszczek. Palenie wiąże się również z wieloma problemami zdrowotnymi, które mogą skrócić życie.

Zawsze przechowuj szczegółową listę dostępnych leków. Jest to tym bardziej krytyczne, jeśli kilku dostawców opieki zdrowotnej dostarcza leki i suplementy z różnych aptek. Umożliwia to farmaceucie sprawdzenie wszystkich leków pod kątem działań niepożądanych i ostrzeżeń dotyczących interakcji.

Zachowaj dodatkową kopię dokumentacji medycznej.

Staraj się śmiać jak najwięcej.

Przywrócenie hormonów może być pomocne w starzeniu się. Wraz z wiekiem obniżający się poziom hormonów powoduje objawy, takie jak utrata energii i wytrzymałości, osłabienie libido i problemy ze snem. Konieczne może być umówienie się na spotkanie z lekarzem na temat terapii hormonalnej. Zaplanuj rutynowe kontrole z lekarzem. Wizyta u lekarza na regularnym egzaminie może pomóc zidentyfikować wszelkie poważne problemy zdrowotne lub potencjalne problemy, które można łatwo wyleczyć i zapobiec pogorszeniu. Wiele problemów medycznych, nawet raka, można skutecznie wyleczyć, jeśli zostaną wcześnie złapani. Wiek jest tylko liczbą i nie powinien nadmiernie dotyczyć ciebie. Rzeczywista liczba nie jest tak ważna, jak się czujesz. Jesteś tylko tak stary jak twoje ciało i zachowujesz się w wieku, który czujesz. Możesz być starszy, ale możesz czuć się tak, jakbyś był znacznie młodszy. Kluczem jest to, aby twój wiek nie decydował o tym, jak się czujesz w środku.

Wypróbuj podkład, nakładając makijaż na starzejącą się skórę. To nowy rodzaj silikonu. Podkłady wypełniają zmarszczki, dzięki czemu skóra wydaje się gładka.

Ćwiczenia fizyczne utrzymują elastyczność ciała i pomagają poczuć się młodo. Ludzie, którzy regularnie ćwiczą, są w lepszym zdrowiu na starość wolniej niż ci, którzy tego nie robią. Ćwiczenia przynoszą korzyści Twojemu ciału na wiele różnych sposobów, ale także poprawiają napięcie mięśni, pobudzają krążenie i poprawiają wytrzymałość.

Istnieje wiele sposobów na uczynienie złotych lat zarówno przyjemnymi, jak i owocnymi. Wykorzystaj w pełni swoje złote lata, biorąc odpowiedzialność za zdrowie i zachowanie swojego umysłu i ciała. Znajdziesz wiele źródeł informacji, które mogą ci pomóc. Nie pozwalanie sobie na rutynę lub popadanie w bezczynność jest niezbędne, aby jak najlepiej wykorzystać swoje starsze lata.

By marcin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *