Ludzie we wszystkich zakątkach globu cierpią na alergie.

Podczas gdy alergie mogą być wywoływane przez różne wyzwalacze, opcje leczenia dostępne dla alergików są zwykle uniwersalne. Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się, jak właściwie radzić sobie z alergiami i jak je na dobre wyeliminować. Jeśli to możliwe, nie miej dywanów ani chodników w swoim domu. Utrzymanie dywanów w czystości jest praktycznie niemożliwe, ponieważ włókna działają jak pułapka dla wielu alergenów, takich jak roztocza, pyłki, kurz i roztocza, które mogą być niezwykle problematyczne dla alergików. Podłogi, które można łatwo czyścić, najlepiej zmyć dla alergików. Istnieje wiele metod leczenia alergii oprócz doustnych leków, które mogą złagodzić objawy. Na przykład możesz wypróbować krople do oczu dla alergii, alergiczne krople do oczu lub alternatywne recepty, blokery leukotrienów i sterydy donosowe to wszystkie opcje.

Trzymaj dom wolny od alergenów, zamykając okna.

Jeśli masz dziecko z alergią pokarmową, weź ze sobą bezpieczną żywność, zwłaszcza jeśli wybierasz się do obcego kraju. Ustalenie, czy dana żywność zawiera alergię, może być trudne. Jeśli masz ciągłe objawy alergii, najlepszym rozwiązaniem jest leczenie objawów. Na przykład, jeśli twoje alergie powodują, że twoje oczy są zaczerwienione, swędzące oczy jako objaw alergii, trzymaj fiolkę z kroplami do oczu przez cały czas. Ta sama rada może być udzielona tym, którzy mają drapiące gardło. Wybieraj dezodoranty i antyperspiranty, których używasz bardzo ostrożnie. Wiele razy, powodując wypryski i podrażnienia, gdy dostaną się do twoich porów. Te składniki mogą być trudne dla skóry. Upewnij się, że łazienki w Twojej łazience są eleganckie. Łazienki mogą wyrastać z pleśni i muszą być czyszczone co najmniej raz w tygodniu. Użyj wybielacza i mieszaniny wody, aby zetrzeć wszystkie powierzchnie ścian i wyeliminować pleśń. Ta technika czyszczenia pomoże również zapobiec rozwojowi pleśni w czasie i pogorszyć alergie. Pamiętaj, aby zabrać ze sobą alergie podczas podróży. Nigdy nie wiadomo, jakie rodzaje nowych alergenów mogą powodować obecne objawy. Jeśli w przeszłości cierpiałeś na poważną reakcję alergiczną, zaleca się noszenie ze sobą wstrzykiwacza Epi-pen. Jest to szybki zastrzyk epinefryny, który może zapobiec wielu atakom alergii. Unikaj wykładzin lub zbyt wielu dywanów, kiedy tylko jest to możliwe, ponieważ przyciągają kurz i kurz. Jeśli lubisz mieć dywany w domu, kupuj prane, aby móc regularnie prać w celu usunięcia alergenów. Unikaj otwierania okien w czasie dużych pyłków. Zawsze miło jest wpuścić trochę świeżego powietrza do domu, ale nie chcesz otwierać okien, gdy lata dużo pyłków. Zwykle jest to między 10 rano a 15 po południu. Poczekaj po tych godzinach, aby otworzyć okna i przewietrzyć dom. Jeśli lubisz aromat czystego prania, zastanów się nad użyciem lekko pachnącego detergentu lub płynu do zmiękczania tkanin. Możesz także uzyskać naturalny zapach na ubraniu, gdy wieszasz go do wyschnięcia, ale znacznie zwiększa również ilość pyłków i kurzu. Jest to dobre dla osób bez wrażliwości na zapach lub barwnik.

Podróżowanie do miejsca docelowego może być szybkie, jeśli masz ochotę uciec. To może nie być dobry pomysł, jeśli ty lub twoja rodzina ma poważne problemy z alergią.

Świetną wskazówką dla alergików jest zwiększenie spożycia objawów alergii. Witamina C. Witamina C zwiększa odporność i ma naturalne działanie przeciwhistaminowe. Lekarze zalecają codzienne spożywanie 1000 mg witaminy C, jeśli cierpisz na alergie. Powinieneś także skupić się na zwiększeniu spożycia kwasów tłuszczowych omega 3. Osoby cierpiące na alergie muszą regularnie odkurzać. Odkurzanie redukuje alergeny z domu. Upewnij się, że twoja próżnia. Starsze odkurzacze rozprzestrzeniają alergeny z powrotem w powietrzu. Odkurzacze z filtrami HEPA mogą usunąć prawie wszystkie małe alergeny, aby zapobiec ich przedostaniu się z powietrza. Dowiedz się, co to przeziębienie i alergie. Jeśli myślisz, że łapiesz ciągłe przeziębienia, prawdopodobnie masz na coś alergię. Rozerwij swój dom, aby zmniejszyć narażenie na alergeny. Dywany często zbierają włosy i kurz, które mogą powodować alergie. Jeśli używasz dywanów na podłogach drewnianych, możesz profesjonalnie je wyczyścić, aby pozbyć się alergenów. Jeśli już palisz, staraj się rzucić palenie. Ważne jest również, aby trzymać się z dala od kominków i pieców opalanych drewnem, pieców i innych rzeczy, w których drewno jest spalane, ponieważ dym jest drażniący. Artykuł, który przeczytasz, pomoże ci zrozumieć zarządzanie alergią. Wystarczy kilka z tych wskazówek, aby złagodzić alergie. Stosuj je codziennie i zacznij znów cieszyć się życiem.

By marcin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *