Trądzik może powodować blizny i powodować samoświadomość wśród innych ludzi.

Wiele nastolatków cierpi na trądzik, ale jest wielu dorosłych, którzy również mają do czynienia z trądzikiem. Spróbuj nałożyć olejek z drzewa herbacianego na miejsca podatne na trądzik, aby uzyskać czystszą skórę. Olejek z drzewa herbacianego może zmniejszać gromadzenie się oleju odpowiedzialnego za twoje pory. Jedną z ważnych metod ochrony przed trądzikiem jest wybranie pryszczów. Strzelanie lub zbieranie pryszczów może powodować rozprzestrzenianie się bakterii na inne obszary twarzy. Zbieranie może z czasem powodować blizny. Jest to dobre dla ciebie, ponieważ mięso i produkty mleczne często zawierają hormony, które mogą niekorzystnie wpływać na twoją skórę. Jeśli stwierdzisz pękanie wokół ust, weź pod uwagę wszystkie stosowane produkty do wybielania zębów. Produkty do wybielania zębów mogą powodować problemy z trądzikiem. Skóra wokół ust jest wyjątkowo wrażliwa i może być łatwo podrażniona.

Spróbuj przez jakiś czas nosić makijaż na bazie wody lub nie makijaż i sprawdź, czy ma to wpływ na trądzik. Kuszące jest nakładanie makijażu na trądzik, ale ma tendencję do tworzenia ciast i zatykania porów. Unikanie makijażu może wyjaśnić najlepszy sposób na utrzymanie porów w czystości i zdrowiu.

Trzymaj się z dala od tego, co cię powoduje. Stres nie może powodować trądziku, ale może zaostrzyć problem.

Uzyskanie słońca może tymczasowo pomóc w oczyszczeniu trądziku. Światło słoneczne pomaga wysuszyć skórę i usunąć nadmiar oleju. Możesz zauważyć, że trądzik początkowo się pogarsza, ponieważ oleje twojej skóry zaczną unosić się na powierzchnię. Nie łącz żadnych zabiegów na trądzik. Wiele osób wpada w panikę i używa wielu różnych produktów jednocześnie, mając nadzieję, że coś przyniesie większy efekt niż jeden indywidualnie. Kremy przeciw trądzikowi mają różne substancje chemiczne, które mogą oddziaływać i uszkadzać skórę, jeśli zostaną połączone przypadkowo. Częsta zmiana pościeli może naprawdę poprawić cerę. Oleje z poszewki na poduszkę i prześcieradła podczas snu. Następnie odnajdują drogę do twojej skóry. Powinieneś cały czas czyścić pościel, aby tego uniknąć. Spróbuj przejść na niechemiczny produkt do pielęgnacji skóry, gdy masz trudności z pozbyciem się uporczywego trądziku. Wiele popularnych produktów jest zbyt szorstkich i może tylko zaostrzyć problemy skórne. To tylko blokuje pory skóry i sprawia, że ​​jeszcze bardziej się wybuchasz. Naturalne produkty o właściwościach antybakteryjnych, które mogą pomóc w gojeniu się skóry.

Jeśli masz dostęp do pobliskiego basenu, regularnie korzystaj z kąpieli w basenie. Pływanie to świetne ćwiczenie i relaks, które mogą pomóc w kontrolowaniu trądziku. Chlor może działać leczniczo na wypryski, a ćwiczenia pływania są korzystne dla trądziku. Przez cały dzień należy unikać dotykania twarzy dłońmi; dotyczy to również używania palców do wyciskania pryszcza. Jeśli unikniesz dotykania twarzy, pozbędziesz się dodatkowego oleju, który możesz przenieść na twarz. Wyskakujące pryszcze mogą prowadzić do infekcji, więc najlepiej tego również unikać. Produkty zawierające kwas salicylowy są skutecznym lekarstwem na trądzik. To pozywane z innymi kwasami hydroksylowymi pomaga skórze szybciej zrzucić martwe komórki. Jeśli się pocisz, ważne jest, aby często myć twarz. Jeśli nie ma Cię w domu przez wiele godzin w ciągu dnia, miej przy sobie chusteczki. Pomoże to usunąć zanieczyszczenia i bakterie z twarzy. Ważne jest, aby kontynuować używanie zmywacza każdego ranka.

Czy uważasz, że twoje skazy nigdy nie będą wolne od trądziku?

Hormony stresu mogą dodatkowo powodować podrażnienia. Nadmierne nasłonecznienie może pogłębić problem trądziku. Promieniowanie UV ze stanowiska opalającego ma również negatywny wpływ na trądzik, podobnie jak promieniowanie słoneczne. Opalanie jest złym pomysłem, jeśli masz trądzik. Odwodnienie jest spowodowane niewystarczającym spożyciem wody Odwodnienie bezpośrednio wpływa na trądzik, ponieważ skóra nie zrzuca właściwie martwych komórek, gdy jest głodna z powodu wody. Komórki te zaostrzają trądzik znacznie gorzej, gdy nie są zrzucane.

Ćwiczenia są głównym składnikiem zdrowej skóry i zmniejszeniem wyglądu trądziku. Ćwiczenia zwiększają przepływ krwi, usuwając toksyny z organizmu i pomagając dostarczać tlen i substancje odżywcze do skóry. Potrzebujesz ćwiczeń, aby utrzymać ciało w zdrowiu i być w stanie zwalczyć trądzik. Ćwiczenia mogą również zmniejszyć stres, a stres jest jednym z głównych czynników w rozwoju trądziku.

Pij dużo wody w ciągu dnia, aby pomóc Ci w pozbyciu się trądziku. Kiedy skóra staje się sucha i odwodniona, martwe komórki skóry, które zrzuciłeś, wciąż znajdują się na powierzchni, zapychając pory. To jeszcze bardziej pogarsza trądzik.

Oczywiście trądzik może poważnie utrudnić życie towarzyskie. Możesz również dostać złe blizny z trądziku. Korzystając z porad tego artykułu, dowiesz się, co powoduje trądzik, jak go leczyć i jak odzyskać życie towarzyskie, zapobiegając bliznom.

By marcin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *