Istnieje wiele sposobów na pozbycie się cellulitu. Można to zrobić samodzielnie stosując się do kilku sprawdzonych zasad. 

 

Wyniki w zależności od intensywności występowania zjawiska pojawią się po pewnym czasie i będzie można cieszyć się ich efektami.

 

Potrzebne jest pełne zaangażowanie, by zwalczyć cellulit Przyczyny zjawiska są różne i wpływają na powstawanie pomarańczowej skórki w różnym stopniu.

Kosmetyków do wyboru, ale…

Reklamowane kremy i suplementy na pozbycie się cellulitu przyczyniają się do walki z pomarańczową skórką, ale jak w przypadku wszelkich produktów kosmetycznych, nie zastąpią właściwego trybu życia.

Położyć podwaliny pod uzdrowienie tkanki tłuszczowej może tylko dobrze przygotowana dieta i spacery na świeżym powietrzu. 

 

Bez tych dwóch składników nie można po prostu osiągnąć właściwego wyniku. Problem albo pozostanie, albo cellulit zniknie tylko częściowo.

Właściwy tryb picia

 

Każdego dnia trzeba wypić określoną dawkę wody. 

Na każdy kilogram masy ciała należy wypić od 20 do 30 mililitrów wody. Najlepsza jest woda w czystej postaci, dlatego napoje gazowane, kawa i herbata oraz soki naturalne, nie są wliczone do tego rachunku. 

 

Najlepiej kontrolować wypity płyn poprzez odmierzenie go w oddzielnej butelce i wypijanie 

sukcesywnie w ciągu dnia. 

 

Nawyk budzenia się, picia dwóch szklanek wody jest bardzo przydatny. Tylko wtedy cellulit na pośladkach zacznie znikać.

Zróżnicowane odżywianie

 

Brak w diecie szkodliwych produktów, jak alkohol, słodycze, wędzone produkty, biała mąka, sól i kawa, będzie dobrym krokiem w kierunku pożądanych zmian. 

 

Pamiętaj, aby jeść żywność o wysokiej zawartości probiotyków. 

 

Są to fermentowane produkty naturalne, jak: kiszona kapusta, a także bogate w błonnik warzywa, do których zaliczamy siemię lniane i mąkę z pełnego przemiału, zawierająca otręby. 

 

Menu powinno być zestawione z uwzględnieniem indywidualnych cech organizmu.

Ilość węglowodanów musi być stosunkowo niska. Dieta obejmuje żywność o niskim i średnim indeksie glikemicznym. 

 

Dziennie zaleca się jeść nie więcej niż 500 gramów owoców, oleje roślinne, produkty mleczne o umiarkowanej zawartości tłuszczu. 

Najważniejsze jest to, żeby węglowodany nie były spożywane w nieograniczonych ilościach.

Dużo ruchu

 

Trzeba w sobie wykrzesać entuzjazm. Minimalna aktywność fizyczna jest to co najmniej półgodzinny spacer w umiarkowanym tempie. 

 

Zamiast ćwiczeń w rytmie cardio, szczególnie po 40 roku życia, należy preferować ćwiczenia sportowe, z których większość można wykonywać w domu. Ciężar własny będzie doskonałym obciążeniem. 

 

Ćwiczenia należy wykonywać w umiarkowanym tempie przez dłuższy czas pobudzając partie mięśni. Puls trzymamy w ryzach, by osiągał optymalna wartość i pobudza spalanie tłuszczów.

Suplementy na cellulit

 

Mimo wszystko warto również dodatkowo wyposażyć się w kremy na cellulit lub suplementy wspomagające walkę z pomarańczową skórką.

 

Posiadają one niezbędne składniki, które nawilżą skórę, a przede wszystkim pomogą w pozbyciu się cellulitu. 

 

Dodatkowo codzienny masaż z kremem ujędrni i poprawi wygląd skóry.

By marcin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *