Są ludzie na całym świecie, którzy cierpią na alergie.

Alergie mogą być wywoływane przez pyłki, żywność, zwierzęta domowe i tym podobne. Jeśli regularnie cierpisz na alergie, wiesz, ile chcesz uzyskać ulgę, gdy objawy się nasilą. Artykuł, w którym możesz wygodnie żyć ze swoimi alergiami. Wiele leków przeciwhistaminowych może powodować senność lub zaburzać refleks. Nawet jeśli na etykiecie nie ma ostrzeżeń, weź kilka pierwszych dawek, gdy możesz po prostu odpocząć na kanapie i nie musisz iść za koło. Ludzie są podatni na określone alergeny na różnych etapach życia. W miarę starzenia się, ich ekspozycja na alergeny białkowe wzrasta i mogą rozwinąć się alergie na pyłki. Jeśli twój syn lub córka wydaje się wykazywać oznaki alergii na pyłki lub zarodniki, nie myśl, że to nic, tylko dlatego, że nigdy wcześniej nie wydawali się uczuleni na te rzeczy. Jeśli masz alergie, nawet jeśli cierpisz na alergie, znajdź zwierzaka z krótkim futrem. Wszystkie zwierzęta mogą niepokoić czyjąś alergię, ale zwierzęta długowłose są szczególnie złe z tego powodu. Aby poprawić działanie zwierząt, upewnij się, że zwierzęta nie mogą spać w łóżku.

Istnieje wiele produktów dla alergików dostępnych bez recepty lub na receptę, ale nie wszyscy znajdują ulgę od tych samych produktów. Poproś lekarza o paczki z próbkami lub kup najmniejszy dostępny rozmiar paczki. Jeśli jeden produkt nie działa, możesz łatwo uzyskać inny bez konieczności wydawania dużych pieniędzy.Istnieje wiele metod leczenia oprócz doustnych leków, które mogą złagodzić objawy. Na przykład, możesz rozważyć dostępne bez recepty spraye do nosa, solanki do nosa, blokery leukotrienu i sterydy do nosa.

Trzymaj dom wolny od alergenów, zamykając okna.

Czas i miejsce ćwiczeń może mieć wpływ na alergie. Wysiłek, z jakim ćwiczysz siłę, z jaką oddychasz. Ćwicz w pomieszczeniu wcześnie rano lub w okresie poza szczytem liczby pyłków jest stosunkowo niższy, aby ograniczyć alergeny, które dostają się do twojego ciała. Zawsze miej przy sobie leki przeciwalergiczne, jeśli będziesz podróżować. Być może nie wiesz, jakie rodzaje nowych alergenów mogą wywoływać alergie. Jeśli cierpisz na ciężkie reakcje alergiczne, dobrym pomysłem może być noszenie pióra Epi-pen. Jest to szybki zastrzyk epinefryny, który może udaremnić nagłe ataki alergiczne. Pamiętaj, aby stosować leki przeciwalergiczne zgodnie z zaleceniami. Jest to powszechne dla określonego okresu konsekwentnego używania, jeśli mają dobrze działać. Nie powinieneś być w stanie czekać, aż zaczniesz kichać podczas przyjmowania leków. Pamiętaj, aby porozmawiać z lekarzem na temat odpowiedniej dawki dla Ciebie.

Spróbuj użyć syntetycznych poduszek zamiast tych wykonanych z poduszek naturalnych lub z piór. Roztocza kurzu wolą naturalne materiały niż te, które zawierają materiał wytworzony przez człowieka. Podczas gdy syntetyczne poduszki powinny być nadal czyszczone, aby ograniczyć gromadzenie się alergenów, będziesz spał na bardziej odpowiedniej powierzchni wolnej od alergenów.

Prawdopodobnie wychwyciłeś niechciane alergeny unoszące się w powietrzu, jeśli przebywałeś na zewnątrz. Jak najszybciej powinieneś wskoczyć pod prysznic, weź ciepły prysznic przed snem, aby pozbyć się alergenów nagromadzonych na skórze. Te rzeczy mogą osadzić się na twoich włosach lub skórze. Spraw, aby otoczenie w twoim otoczeniu było tak czyste, jak to tylko możliwe. Ludzie mogą być uczuleni na wiele rzeczy, więc czyszczenie i eliminowanie alergenów w twoim otoczeniu może pomóc ci łatwiej radzić sobie z innymi rzeczami, na które jesteś uczulony. Posprzątaj swoją przestrzeń tak często, jak to możliwe. Jeśli alergie powodują, że twoje oczy stają się suche lub swędzące, staraj się ich nie pocierać. Użyj kropli do oczu, aby złagodzić objawy związane z alergiami oka. Jeśli nadal będziesz pocierać oczy, może to powodować alergię.

Świetnym sposobem na zmniejszenie objawów alergii jest pylenie co tydzień. Niektóre osoby nie pyłują, dopóki nie będą w stanie wykryć pyłu gołym okiem, ale robienie tego co tydzień może pomóc zmniejszyć objawy, ponieważ zmniejsza alergeny w domu.

Pleśń, która istnieje w twoim domu, może powodować alergie. Dobrym sposobem na wyeliminowanie pleśni w domu jest częste czyszczenie uszczelek drzwi lodówki. Woda gromadzi się w tym obszarze i powoduje przerastanie pleśni. Za każdym razem, gdy drzwi są otwarte i zamknięte, uwalnia zarodniki pleśni, jeśli nie są regularnie czyszczone.

Alergie są zarówno bardzo powszechne, jak i bardzo irytujące. Alergicy ciągle szukają ulgi od objawów obciążających. Powyższy artykuł zawiera doskonałe wskazówki, które sprawdziły się u innych osób cierpiących na alergie. Jeśli przeczytasz ten artykuł, na pewno będzie coś, co będzie dla Ciebie działać, ułatwiając radzenie sobie z alergiami.

By marcin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *