Mnóstwo kobiet korzysta obecnie z antykoncepcji hormonalnej, ponieważ jest ona zwyczajnie wygodna i bardzo skuteczna. Jeżeli nie chcemy mieć dziecka – nie jesteśmy na to gotowe psychicznie lub finansowo – to jest to nasze prawo. Nikt nie może nas zmusić do macierzyństwa i musimy o tym pamiętać. Antykoncepcja powstała w jakimś celu i jest całkowicie legalna, więc pamiętajmy też, że żaden lekarz nie może nam odmówić jej wypisania – chyba, że istnieją przeciwskazania zdrowotne. Wtedy musimy po prostu poszukać innej metody, która będzie dla nas bezpieczniejsza.

Kobiety czasami nie lubią jednak chodzić do ginekologów za każdym razem, gdy potrzebna jest im nowa recepta – zwykle otrzymujemy na raz tylko trzy opakowania, więc w krótkim czasie potrzebujemy więcej tabletek. Na szczęście w dzisiejszych czasach dostępna jest dla nas już antykoncepcja online. Aby ją uzyskać nie musimy nawet wychodzić z domu – wszystko załatwiamy szybko i wygodnie.

Recepta przez Internet

Tutaj niestety również nie jesteśmy w stanie uniknąć kontaktu z lekarzem – mimo to jednak możemy przeprowadzić taką konsultację online i trwa ona zwykle nie dłużej niż 15 minut. Nie jest to więc ogromne poświęcenie, a dalej otrzymujemy to, co jest nam potrzebne. Jeżeli wiemy już, że kończy nam się antykoncepcja recepta online może zostać przez nas uzyskana za pośrednictwem jednej z wielu stron internetowych, które oferują tego typu usługi.

Przed taką wizytą musimy ją oczywiście opłacić – warto też przygotować sobie posiadane wyniki badań. Lekarz zapyta nas o naszą historię chorób, stan zdrowia i problemy, które przytrafiały się wcześniej w naszej rodzinie. Pamiętaj, że musisz tutaj odpowiadać szczerze – specjalista chce Ci przecież pomóc, a zatajanie informacji bywa bardzo szkodliwe w skutkach. Jeżeli wszystko będzie w porządku i tak samo będzie uważał nasz ginekolog recepta online powinna nam zostać wystawiona szybko i sprawnie – otrzymamy SMS z kodem, który potem łatwo zrealizujemy sobie w aptece.

Wygoda przede wszystkim

Z konsultacji online możemy już korzystać u bardzo wielu specjalistów i jest to dla nas przede wszystkim ogromne ułatwienie codziennego życia. Na pewno jest to też bardzo dobre dla tych osób, które mają problemy z dotarciem do gabinetu – ze względu na to, że mieszkają daleko lub nie pozwala im na to stan zdrowia czy wiek. A jak już wiemy, czym jest e recepta tabletki antykoncepcyjne są dla nas na wyciągnięcie ręki – bez stresu i bez konieczności zmieniania swoich planów.

Pamiętaj jednak, że jeżeli coś się u Ciebie zmieniło i potrzebujesz zobaczyć się z ginekologiem osobiście – nie zwlekaj. Tabletki antykoncepcyjne mogą przecież przyczynić się do rozwoju zakrzepicy, a ona bywa nawet śmiertelna.

By marcin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *