Czy odczuwasz ból, który nie zmniejsza się po leczeniu? Niezależnie od tego, czy jest to zwapnione ramię, łokieć tenisisty, nadwrażliwe punkty spustowe, ból pleców, ostroga piętowa czy źle wyleczone złamanie – mogą sprawić, że codzienne życie będzie bolesne. Być może twój lekarz wspomniał już o oporności na leczenie, kortyzon lub operację. Ale istnieje skuteczna terapia, radialną falą uderzeniową, a jednocześnie mało ryzykowna metoda leczenia – bez znieczulenia, bez skutków ubocznych. Przynajmniej brak negatywnych skutków ubocznych.

Z powodzeniem stosowany w leczeniu cellulitu – Fala uderzeniowa Warszawa NFZ

Wiązane fale uderzeniowe znacznie poprawiają wygląd skóry, dlatego z powodzeniem stosuje się je również w leczeniu cellulitu. Terapia leczy dotknięty obszar za pomocą zaawansowanego technologicznie urządzenia EMS. Pierwsza sesja już pokazuje wielką poprawę. Średnio potrzeba tylko sześciu sesji po 10 minut – i to przy wysokim współczynniku odzyskiwania do 85 procent. Brzmi jak magia, ale jest to zabieg medyczny. W radialnej terapii falami uderzeniowymi wysokoenergetyczne i słyszalne fale dźwiękowe wytwarzane są mechanicznie na zewnątrz ciała. Są przenoszone na skórę za pomocą aplikatora. Fale przenikają maksymalnie trzy centymetry tkanki i rozprzestrzeniają się tam promieniście. Powoduje to mikroskopijne uszkodzenia tkanek, które stymulują metabolizm i krążenie krwi. Substancje przeciwzapalne i lecznicze krążą w powiększonych porach i inicjują proces gojenia. Podczas gdy pacjent leży wygodnie, terapeuta umieszcza ruchomą głowę fali uderzeniowej na dotkniętej części ciała i przesuwa ją tam iz powrotem – zwykle w kilku odstępach przez około 10 minut. Może to być trochę niewygodne lub bolesne, ale nigdy w takim stanie, w którym konieczne jest znieczulenie miejscowe. Lekkie zaczerwienienie natychmiast po zabiegu nie jest powodem do niepokoju. Zwykle znika szybko. Kolejny efekt uboczny trwa dłużej: jędrniejsza skóra i piękniejszy wygląd.

Alternatywa dla operacji

Fakt, że terapia falą uderzeniową jest powszechnie uznawana za alternatywę dla operacji, wynika z przypadku. Pierwotnie leczenie stosowano tylko w przypadku kamieni nerkowych. Fale dźwiękowe rozbijają kamienie nerkowe, małe cząsteczki są wydalane z moczem – procedura ta jest standardowa od początku lat 80. Około dziesięć lat później zbadano, czy fale negatywnie zmieniły otaczające kości miednicy. Wynik był zdumiewający: sytuacja była odwrotna! Fale zdawały się nawet wspierać gojenie uszkodzonych kości. Terapię falą uderzeniową przetestowano następnie po raz pierwszy na złamaniach kości, a ból pacjenta natychmiast zmniejszono. Dzisiaj nie można sobie wyobrazić terapii bólu bez fal bogatych w energię. Chociaż terapia promieniową falą uderzeniową jest uważana za młodą metodę, przeprowadzono już wiele badań klinicznych. Wszystkie wykazują wysoki wskaźnik sukcesu (60 do 85 procent) i brak istotnych klinicznie skutków ubocznych. Przed podjęciem decyzji o operacji lub przyjęciu kortyzonu warto spróbować tej delikatnej, ale skutecznej terapii.

 

W jaki sposób skorzystać z rehabilitacji refundowanej przez NFZ

 

W swoim mieście zamieszkania bez względu czy to Kraków, czy Warszawa, poniższe działania są takie same.

  1. udać się do lekarza POZ lub innego lekarza ubezpieczenia zdrowotnego po skierowanie do poradni rehabilitacyjnej.
  2. z otrzymanym skierowaniem (ważne 12 miesięcy od daty wystawienia) należy zgłosić się na wizytę w dowolnej poradni rehabilitacyjnej, w której podczas wizyty lekarz specjalista wystawi skierowanie do pracowni fizjoterapii na konkretne zabiegi.
  3. na podstawie skierowania wystawionego przez lekarza specjalistę (ważne 30 dni od daty wystawienia) zabiegi można zrealizować w dowolnej pracowni fizjoterapii, która posiada podpisany kontrakt z NFZ. Skierowanie należy przekazać przy zapisywaniu się na zabiegi lub dostarczyć w ciągu 14 dni od dnia zapisu.

 

By marcin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *