Twoje płuca są niezbędnym narządem, więc kiedy zdiagnozujesz astmę, może to znacząco wpłynąć na twój styl życia.

 

Oznacza to unikanie wszystkich wyrobów tytoniowych, a także zwracanie uwagi na źródła zatrudnienia, a także musisz zachować ostrożność, jeśli zamierzasz ubiegać się o pracę w fabryce lub tam, gdzie możesz być narażony na opary i szkodliwy dym .

Czy wiesz, na jaki rodzaj astmy cierpisz? Bardzo ważne jest, aby być w pełni poinformowanym o konkretnym typie astmy. Osoby cierpiące na astmę wysiłkową powinny rozważyć noszenie inhalatora awaryjnego ze sobą w torbie. Wiedza, kiedy wzory objawów astmy pomogą ci uniknąć katastrofy.

Omalizumab jest lekiem na przeciwciała, który jest w stanie kontrolować objawy reakcji alergicznej i może być zalecany przez alergologa.

Inhibitor leukotrienów może być pomocny w leczeniu astmy. Działają one poprzez zapobieganie produkcji leukotrienów. Leukotrieny to cząsteczki, które mogą wywoływać ataki astmy.

Dowiedz się, jak prawidłowo używać inhalatora we właściwy sposób, jeśli jeszcze tego nie wiesz. Inhalator jest użyteczny tylko wtedy, gdy lek dostanie się do płuc. Wdychaj powietrze, rozpylając odpowiednią ilość leku do ust. Powinieneś wstrzymać oddech na co najmniej 10 sekund, aby mgiełka z lekiem mogła wypełnić płuca.

Możesz chcieć kupić osuszacz do domu, jeśli cierpisz na astmę. Obniżenie poziomu wilgoci w domu może zmniejszyć liczbę roztoczy i pomóc poprawić astmę. Osuszacze zmniejszają ataki w domu, usuwając wilgoć.

Wiadomo, że stosowanie czterech lub więcej niż 4 różnych rodzajów środków czyszczących w domu zwiększa ryzyko związane z atakami astmy. Zamiast tego wybierz produkty organiczne, które nie zawierają substancji chemicznych, które podrażnią twoją chorobę.

Twoje leczenie astmy prawdopodobnie wzrośnie, gdy zachorujesz. Wiele z tych chorób wywołuje skutki uboczne, które mogą powodować zaostrzenie astmy tak bardzo, że konieczne jest zwiększenie leczenia. Twój lekarz może dodać inne leczenie, dopóki choroba nie ulegnie poprawie.

Przyzwyczajaj się, aby zawsze mieć pod ręką jakieś leki ratownicze. Trudno jest również kontrolować otoczenie podczas podróży, co może zwiększyć ryzyko ataku astmy lub nasilenia objawów.

W chłodniejszych miesiącach unikaj ataków astmy, nosząc szalik, szal lub szalik zakrywający usta i nos. Ogrzeje to powietrze, które wdychasz do płuc. Oddychanie zimnym powietrzem ma tendencję do rozpoczynania ataków astmy, szczególnie u małych dzieci, które mają nieco ciężką astmę.

Astma jest schorzeniem, które z czasem rozwija się powoli, a jej objawy mogą nie być bardzo zauważalne. Istnieje wiele przypadków, w których ludzie, którzy zmarli na atak astmy, nie wiedząc, że są nawet zagrożeni. Tak więc, jeśli masz przewlekły kaszel lub występują problemy z oddychaniem, skontaktuj się z lekarzem, aby dowiedzieć się, czy cierpisz na astmę i ustalić, czy będziesz potrzebować leków, aby zapobiec lub leczyć ten stan.

Jeśli podróżujesz samolotem i zabierasz ze sobą leki na astmę, zabierz ze sobą pisemne recepty od swojego lekarza, zwłaszcza gdy nosisz duży sprzęt przeciw astmie, taki jak nebulizator. Posiadanie pisemnego dowodu od lekarza, że ​​należy do Ciebie i jest konieczne z medycznego punktu widzenia, sprawi, że przedmiot ten będzie koniecznością medyczną, która może wyeliminować problemy bezpieczeństwa.

Podczas czyszczenia domu podłogi należy czyścić mokrym mopem zamiast miotły. Zamiatanie może wywołać atak astmy. Wilgotna szmata wybrana na miotełkę z piór jest najlepszym wyborem dla astmatyków.

Osoby cierpiące na astmę powinny mieć minimalny kontakt ze zwierzętami, a rasy nie wywołują ataków astmy.

Pościel może zbierać kurz, taki jak pyłki, kurz i alergeny. Możesz ograniczyć te potencjalne czynniki wywołujące atak astmy, myjąc pościel i poszewki na poduszki w gorącej wodzie raz w tygodniu.

Jeśli cierpisz na astmę i alergie, upewnij się, że jest ona dokładnie czyszczona tak często, jak to konieczne.

Oznacza to, że inhalator nie działa wystarczająco dobrze. Dotyczy to również sytuacji, w których pacjent przyjmuje receptę na inhalator częściej niż co sześć miesięcy.

Dowiedz się jak najwięcej o swoim stanie. Im bardziej będziesz się uczyć o swojej chorobie astmy, tym lepiej możesz sobie pomóc. Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami na temat astmy i zadbaj o to, abyś otrzymał najlepszą możliwą opiekę dla siebie. Jedynym sposobem, aby to wiedzieć, jest poznanie swojego stanu i możliwości leczenia, to kształcenie się.

Chociaż astma jest przewlekłą chorobą na całe życie, radzenie sobie z nią staje się łatwiejsze w miarę upływu czasu. Szczególnie pomocne jest przestrzeganie wskazówek takich jak te, które właśnie przeczytałeś oraz porad lekarza. Trwa marsz w kierunku wyleczenia, a za kilka dekad astma prawdopodobnie będzie już przeszłością.

By marcin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *